Jak funguje Horká linka?

horkalinkaczi.cz / Jak funguje Horká linka?

Internetová Horká linka přijímá od uživatelů hlášení, která se týkají nezákonného a nevhodného obsahu na internetu.

Obsah těchto hlášení Horká linka vyhodnocuje a předává orgánům, které mohou účinně zasáhnout, zejména mobilním operátorům, provozovatelům internetových služeb a také mezinárodním horkám linkám.

Horkou linku provozuje společnost CZI s.r.o. Na financování provozu se v letech 2009 - 2014 podílela Evropská komise a Ministerstvo vnitra.

Zpracování přijatých hlášení

Nezákonný a nevhodný obsah můžete na těchto stránkách ohlásit pomocí formuláře nebo e-mailu. Vyškolení pracovníci hlášení vyhodnotí v souladu s platnými předpisy a předají  k přijetí k dalšímu řešení, které zamezí šíření tohoto obsahu. V České republice platí, že pouze soud může rozhodnout o nelegálnosti nahlášeného obsahu, čili o jeho trestnosti. Horká linka tedy nemůže, a ani k tomu není určena, odstranit či jinak znepřístupnit nahlášený obsah.

Pokud se nezákonný či nevhodný obsah nachází v zahraničí, předávají pracovníci hlášení příslušné zahraniční internetové Horké lince. Tato spolupráce samozřejmě funguje i opačně a česká linka přijímá od zahraničních linek hlášení o nelegálním obsahu umístěném v ČR.


 

Dotazy

Jestliže máte k provozu internetové Horké linky dotazy, neváhejte nám je sdělit na e-mail ohlaste@horkalinkaczi.cz.

 

MojeReputace