Napsali o nás

horkalinkaczi.cz / Napsali o nás

Pozor na nebezpečný vir v e-mailu

Rádi bychom upozornili internetové uživatele na spam, kolující ve formě mailové zprávy. Předmětem zprávy je "Výše pohledávky na vašem účtu #8401498383878755", přičemž čísla se liší ( víme o několika dalších mailech, které lidem dorazili s jiným číslem). V textu mailu je informace o jakési výši pohledávky v řádu několika tisíc korun, které máte zaplatit. Přičemž máte nyní možnost zaplatit pohledávku bez dalších sankcí. 

Mail obsahuje i zabalený (ZIP) soubor, který se tváří jako vyúčtování. Po jeho rozbalení se však ukáže, že se jedná o .EXE soubor. Antivirové programy na něj neragují jako na vir, přesto před jeho spuštěním důrazně varujeme. Může se jednat o vir, který pak bude např. monitorovat, co píšete na klávesnici při prohlížení internetu. Takto se může útoční dostat  Vašim přihlašovacím údajům k mailu, nebo např. k internetovému bankovnictví.

Mailů si všimla i redakce internetového magazínu Lupa.cz: http://www.lupa.cz/clanky/e-mailove-schranky-atakuje-spam-vyse-pohledavky-na-vasem-uctu/ 

spam

Před maily varuje i Policie ČR:

http://www.policie.cz/clanek/policie-cr-policie-ceske-republiky-podvodny-e-mail-vam-muze-zavirovat-pocitac.aspx

kategorie: Napsali o nás

Další podobné články

MojeReputace