Napsali o nás

horkalinkaczi.cz / Napsali o nás

Díky Facebooku okradl několik lidí

krimi

Neznámý pachatel okradl několik lidí pomocí tzv. m-plateb přes mobilní telefon. Zatím se ví o dvou poškozených, kteří přišli a několik tisíc korun, především díky své důvěřivosti a neznalosti. Jak se pachatel k penězům dostal?

Přes Facebookový účet, který se mu podařilo nabourat. Z něho pak kontaktoval několik přátel osoby, za kterou se vydával. Vylákal z nich telefonní čísla, přes které poté realizoval platby pro svojí potřebu. Poškození mu museli zaslat i potvrzovací kód k platbě, který má právě sloužit proti těmto druhům podvodů. Jelikož jim ale nedošlo, o co se ve skutečnosti jedná a domnívali se, že jim píše známá osoba, tak tyto potvrzující kódy zaslali.

Chtěli bychom tímto varovat ostatní. Pokud vám přes mobilní telefon přijde žádost na potvrzení platby a vy víte, že jste žádnou platbu nerealizovali, tak tuto sms ingorujte.

původní článek na idnes.cz:

http://ekonomika.idnes.cz/podvodnik-hacknul-zene-profil-na-facebooku-f2k-/ekonomika.aspx?c=A140515_094315_ekonomika_fih#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

kategorie: Napsali o nás

Další podobné články

MojeReputace