Prohlášení o přístupnosti

horkalinkaczi.cz / Prohlášení o přístupnosti


Webové stránky Horké linky se snaží o maximální přístupnost obsahu i funkčnosti podle většiny známých metodiky. Jsou navrženy s ohledem na česká Pravidla tvorby přístupného webu - Best Practice (PDF, 323 KB) vytvořená pro účely novely Zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy, ale splňují také důležité zásady přístupnosti podle metodiky Blind Friendly Web (PDF, 271 KB) sestavené Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých i podle metodiky WCAG 2.0.

Web je tvořen podle specifikace XHTML 1.0 Strict a dodržuje syntaktickou i sémantickou správnost. Vizuální prezentace je vytvořena pomocí kaskádových stylů.

 

Obsah

Velikost písma na webu je definovaná v relativních jednotkách, takže písmo lze zvětšovat i zmenšovat pomocí nástrojů internetových prohlížečů.

Některé informace obsažené na tomto webu jsou dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě. Takový odkaz je zřetelně označen upozorněním, že vede na jiný cílový obsah.

Dokumenty se mohou vyskytnout v těchto formátech:

  • PDF – pro tento formát je volně ke stažení prohlížeč Adobe Acrobat Reader.
  • DOC, XLS, PPT – společnost Microsoft poskytuje ke svým produktům řady Office volně ke stažení prohlížeče.
  • RTF – dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů.
  • ZIP – některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány, jejich dekomprimování je možné pomocí některého z mnoha programů volně dostupného na internetu.

 

Nezávislost na vstupním zařízení

Ovládání webu není omezeno druhem vstupního zařízení. K obsahu se lze dostat jak s pomocí myši i klávesnice. Klávesové zkratky (tzv. accesskeys) nejsou definovány.

 

Kontakt na webmastera

V případě jakýchkoliv problémů s přístupností obsahu či funkčnosti tohoto webu nás, prosím, kontaktujte.
 

 

MojeReputace